Bel 101 voor dringende politiehulp | Politie nodig, niet dringend? Bel 011 27 95 79

dringend 101
niet dringend 011 27 95 79

25 aug Controleactie politiezone Beringen/Ham/Tessenderlo: drie motorfietsen in beslag genomen wegens gevaarlijk rijgedrag

Controleactie politiezone Beringen/Ham/Tessenderlo: drie motorfietsen in beslag genomen wegens gevaarlijk rijgedrag

Afgelopen weekend hield de lokale politie Beringen/Ham/Tessenderlo  meerdere verkeerscontroles in Beringen en Tessenderlo-Ham. Daarbij werden drie motorfietsen bestuurlijk in beslag genomen op de Koolmijnlaan in Beringen wegens gevaarlijk verkeersgedrag en overdreven snelheid.

Tijdens een patrouille achtervolgden politiemensen drie motorfietsen die respectievelijk 116 km/u en 120 km/u reden in de bebouwde kom, waar slechts 70 km/u is toegestaan. De bestuurders begingen daarnaast diverse overtredingen en brachten andere weggebruikers in gevaar. Hun rijbewijs werd onmiddellijk ingetrokken en hun motorfietsen werden in beslag genomen.

Ook een vierde motorrijder werd betrapt op een snelheid van 135 km/u op de Koolmijnlaan. Toen de politie hem uit het verkeer wilde halen, vluchtte hij weg, negeerde hij verschillende verkeersborden en bracht hij opnieuw andere weggebruikers in gevaar.

Burgemeester Thomas Vints van Beringen reageert verontwaardigd: "Het is onbegrijpelijk dat er nog steeds bestuurders zijn die de openbare weg gebruiken alsof het een speelterrein is en daarbij mensenlevens in gevaar brengen. Wij kunnen alleen maar hopen dat zo’n inbeslagname hen doet stilstaan bij de risico’s die ze nemen."

Daarnaast werd in het centrum van Beringen een proces-verbaal opgesteld voor geluidsoverlast door onnodig hard optrekken.

Resultaten snelheidscontroles
Tijdens bijkomende controles op onder meer de Hasseltsesteenweg, Paalsesteenweg, Koolmijnlaan en Kasteletsingel-Zuid in Beringen, en de Sparrenweg, Gerhagenstraat, Heilig Hartlaan en Industrieweg in Tessenderlo-Ham, werden 1.198 voertuigen gecontroleerd.

  • 165 bestuurders reden te snel en kregen een boete.
  • Op de Industrieweg in Tessenderlo-Ham werden twee rijbewijzen ingetrokken omdat de bestuurders 125 km/u reden waar 70 km/u is toegestaan.
  • Nog eens drie rijbewijzen werden ingetrokken wegens het gebruik van een gsm achter het stuur.
  • Een bromfiets werd in beslag genomen omdat deze niet ingeschreven, niet verzekerd en bovendien opgedreven was.

Daarnaast stelde de politie nog inbreuken vast voor onder andere parkeren op het trottoir, een vervallen keuring, het niet dragen van de veiligheidsgordel, verboden folie op de zijruiten, een ongeldige nummerplaat en een te groot aantal passagiers in een voertuig.